מס' 25 מאי 2008
  שלח לחברהדפס
 
   תעשיינים יקרים,    מה במידעון  
 
מן המפורסמות היא כי בתקופות האטה ומיתון מסתגרות מדינות בתוך הכלכלות שלהן ומפנות את משאביהן פנימה.
על רקע זה הוכנה עבודה כלכלית, בראשותו של דוד בועז, המהווה בסיס לשינוי חוק חובת המכרזים (תקנות העדפת תוצרת הארץ) ולהלן המלצותיה.

שלכם,
יהודה היימן - מנהל האיגוד

 
פורום יצרני הרק"מ
פורום תעשיות המים
ארגון תעשיות הרכב
פורום יצרני פרופילי אלומיניום
פעילות במרחב התקינה
תקנות חדשות לתעשיית הבנייה
פורום איסו"ל
פורום עיבוד שבבי
מרכז הזדמנויות עסקיות

 
   מאמר החודש    
 

חוק חובת המכרזים – שלב א' הושלם
בספטמבר 2007, החלה התאחדות התעשיינים במהלך של תיקון חוק חובת המכרזים - תקנות העדפת תוצרת הארץ, בין היתר ע"י מתן העדפה לעסקים קטנים במסגרת מכרזים של ממשלת ישראל והסקטור הציבורי. לטובת המהלך, נשכרו טובי היועצים הכלכליים והמשפטיים. לאחרונה, הגיש דוד בועז (ראש אגף תקציבים באוצר לשעבר) את עבודתו הכלכלית אשר בסופה הוצגו עיקרי המלצותיו ליישום ע"י בית המחוקקים.
לידיעה המלאה

 
   מדורים    כתבות  
פורום יצרני הרק"מ
 
זרקור לחדשנות
מדור חדש המביא את החידושים הלוהטים ביותר בענף, והפעם:

כרטיס ביקור ריחני
חברת CPC, יצרנית KEYBOARDS ומעגלים מודפסים, חברת איגוד תעשיות מתכת, חשמל ותשתית, מציעה כרטיס ביקור פלסטי, playing picture, בתוספת ריח, השומר על ריחו עד שנה מיום הוצאתו.
לפרופיל החברה

 

אם יש גם במפעלכם מוצר חדש או טכנולוגיה חדשה שתרצו לספר עליהם לעמיתיכם התעשיינים, פנו אלינו ואנו נשמח לפרסם
 

הצעה לרפורמה בתעריפי הנמלים

הרפורמה נועדה לפשט את מבנה המחירים הקיים. התאחדות התעשיינים שותפה היום בצוות, הכולל את איגוד לשכות המסחר לשכת הספנות ואיגוד המשתמשים בהובלה ימית, שמטרתו לבדוק את הרפורמה המוצעת, ולגבש עקרונות לשיפור ההצעה.
לידיעה המלאה

הזדמנויות עסקיות
הכשרות מסובסדות
הפינה המשפטית
מעביד ורע לו
עו"ד רפי הולין
לא פעם ניתן לשמוע: "הבעיה שלי היא שאני טוב מדי עם העובדים". רשימה המקרים המצורפת נועדה להסב את תשומת ליבם של מעבידים לשקול את נדיבותם בזהירות וליישמה בחוכמה ובהתחשב בהוראות הדין.
לכתבה המלאה
הצטרפו לאיגוד
אתרי מתכת בעולם
 
 
פורום יצרני הרק"מ יוצא למערכה על עתיד המרכבה והנמ"ר
 
יו"ר הפורום – תא"ל במיל' שלמה פסי, וצוות הנהלת הפורום, קיימו ויקיימו בתקופה הקרובה סדרה ארוכה של פגישות על צמרת מקבלי ההחלטות במערכת המדינית והצבאית במטרה למנוע פגיעה בפרויקט המרכבה ובנמ"ר.
לידיעה המלאה
 
פורום יצרני הרק"מ מצדיע לחללי חיל השריון - פארק ההנצחה לטרון
 
ב-15 במאי סיירה הנהלת פורום יצרני הרק"ם בהתאחדות התעשיינים בפארק ההנצחה של חיילי חיל השריון. את הסיור הנחו בצוותא יו"ר עמותת יד לשריון – האלוף במיל' חיים ארז, ומנכ"ל העמותה – תא"ל במיל' מנשה ענבר.
לידיעה המלאה
 
 
פורום תעשיות המים
 
פרויקט מובל השלום – הזדמנות עסקית לתעשיות המים בישראל
 
לאחרונה בחרה ועדה מטעם הבנק העולמי, שבה חברים גם נציגי ישראל, את שתי החברות שיבצעו את סקר ההיתכנות לפרויקט. העולם כולו מגלה עניין בפרויקט שעלותו מוערכת בכ-2 עד 3 מיליארד דולר.
לידיעה המלאה
 
מתקן התפלה חדש יוצא לדרך
 
לאחרונה יצא מרכז הזדמנויות עסקיות במכרז חדש להקמת מתקן התפלת מי ים בנחל שורק לתפוקת של 100 מ"ק לשנה.
לידיעה המלאה
 
מתן עדיפות לחברות ישראליות בפרויקט מתקן התפלה נחל שורק
 
פורום תעשיות המים ותעשיינים רבים פנו לאחרונה לסגן ראש הממשלה ושר התמ"ת על מנת לאפשר לתעשייה המקומית לקחת חלק פעיל בהקמת פרויקטים לאומים שמדינת ישראל מבצעת.
לידיעה המלאה
 
ארגון תעשיות הרכב
הסכם חדש בין הרשפ"ת ליצרנית כלי הרכב פורד
 
הסכם חדש לשיתוף פעולה תעשייתי נחתם באחרונה עם פורד, זאת בהמשך להסכם שנחתם בשנת 1998. בתקופת זו פורד הכשירה יותר מ-12 ספקים חדשים לקווי הייצור שלה בארה"ב, גרמניה ואנגליה.
לידיעה המלאה
 
פורום יצרני פרופילי אלומיניום
נמשך שיתוף הפעולה ההדוק בין פורום יצרני אלומיניום להנהלת המכס
 
ב-6 במאי ביקר מכס אשדוד במפעל קליל תעשיות. במהלך הביקור הציג ראי שנקר, מנהל הפיתוח העסקי של קליל, את הבעיות העיקריות בענף, כולל סקירה מדוקדקת אודות הדרך שבה מתומחר פרופיל אלומיניום.
לידיעה המלאה
 
פעילות במרחב התקינה
יוזמה להכרזת רשמיות לתקן 994 חלק 4 – מזגני אוויר: התקנה
 
לבקשת היצרנים פנה איגוד המתכת למשרד התמ"ת על מנת לקדם את הפיכת התקן להתקנת מזגנים למחייב. הטמעת הוראות התקן ואכיפתו יובילו לצמצום התקלות הקשורות בהתקנה.
לידיעה המלאה
מכון התקנים קבע מדיניות בנושא אכיפת דרישות התקן ממצפי פרופילי אלומיניום
 
מוסדות מכון התקנים יקפידו מעתה כי מצפי אלומיניום, המבקשים היתר לסמן את הפרופיל לאחר ציפויו בתו תקן יוודאו כי הפרופיל הגולמי מתאים לדרישות התקן, החל עליו.
לידיעה המלאה
 
תקנות חדשות לתעשיות הבנייה
תקנות חדשות יצרנים המייצאים מוצרי בנייה לאירופה
 
נציבות האיחוד האירופי פרסמה הצעה סופית של תקנה למוצרי בנייה. התקנה החדשה אמורה להחליף את הדירקטיבה למוצרי בנייה משנת 1989, והיא תקבל תוקף לאחר שתאושר במועצת האיחוד (Council).
לידיעה המלאה
 
פורום איסו"ל
מיזוג אוויר סולארי - מציאות בהתהוות
 
במסגרת מאמציו להביא להפחתה בצריכת החשמל, יזם לאחרונה המשרד לתשתיות לאומיות דיון מעניין, בראשות מנכ"ל המשרד, שעניינו: שימוש באנרגיה סולארית לקירור ולמיזוג אוויר
לידיעה המלאה
 
פורום עיבוד שבבי
העיבוד השבבי מקים נבחרת בדרך לצמרת...
 
פורום יצרני העיבוד השבבי בישראל שהוקם בימים אלה, באיגוד תעשיות מתכת, חשמל ותשתית, שם לו למטרה להביא למודעות ציבורית את הענף על מורכבותו וחשיבותו. מר אבי אבידור (בתמונה), מנכ"ל אבקו שילוב מערכות בע"מ, נבחר לשמש יו"ר הפורום.
לידיעה המלאה
 
 
מרכז הזדמנויות עסקיות
טכנולוגיה חדשה? שוק חדש? עדכן את מרכז הזדמנויות עסקיות
 
המידענים של מרכז הזדמנויות עסקיות עומדים לרשותכם ושמחים לעזור ולייעל את המערכת והמידע המעודכן, ולשדרג את מערך שליחת ההזדמנות. מצורף קובץ לעדכון פרטים וצורכי המפעל בהוויה העסקית.
לידיעה המלאה