מידעון מס' 36 - יוני 2010
 שלח לחברהדפס
 
 
שלום דנון ברנט דורית דנון ברנט,
 מה במידעון
 

 

היקף הסחר בין ישראל לטורקיה עלה ב-27% בארבעת החודשים הראשונים של 2010 ועמד על כמיליארד דולר, לעומת כ-793 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.
בעקבות האירועים האחרונים, וקריאות של גורמים עסקיים טורקיים להחרים מוצרי תעשייה ישראליים, נשמעים קולות נגדיים של תעשיינים ישראלים להחרים מוצרי תעשייה טורקיים .

מצורף מכתבו של מר מאיר ריינשמידט-מנכ"ל מפעל מודגל מצפון הארץ הקורא להעדיף מוצרי תעשייה ישראליים.
למכתבו של מר ריינשמידט

שלכם,
יהודה הימן
מנהל האיגוד

וסמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי
התאחדות התעשיינים

 

מפגש בחברת החשמל בנושא הפחתת פליטות בתחנות הכוח הפחמיות

כנס עיבוד שבבי - מגמות והתפתחויות בתחום הרכש לאור השינויים בשוק העולמי

יום עיון בנושא 'תכנון מתקדם לאיכות המוצר'

מפגש ועדת איכות פורום יצרניות לתעשיית הרכב

מפגש פורום יצרניות לתעשיית הרכב עם לשכת סחר ישראל יפן

סיכום ישיבת ועדת הנדסה ופיתוח ב-IMC יציקות

הכנס השני של חומרים ותהליכים 2010

פגישה עם נציב כבאות אש והצלה ראשי

סיור דור ההמשך במועצה אזורית בני שמעון

סיור דור ההמשך במפעל טבע ירושלים

סיור נציגי פורום אלומיניום במכס שער אפרים

מפגש משלחת אנרגיות ירוקות בהתאחדות

הקמת פרויקט בילטרלי ישראל-גרמניה בנושא טכנולגיות ירוקות


 
מאמר החודש
 
 


התאחדות התעשיינים דורשת ממשרד הביטחון לתת העדפה לתוצרת כחול-לבן בבניית עיר הבה"דים בנגב

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים: "דווקא בימים אלה של האטה ומשבר עולמי, חשוב לזכור שהתעשייה הישראלית היא תעשייה איכותית הנאבקת קשות מול מתחריה בחו"ל... העברת עיר הבה"דים לנגב היא הזדמנות היסטורית לייצר תעסוקה לכ-6,000 עובדים חדשים בשנה, בפריפריה".
למאמר המלא

 
מדורים כתבות
 
חדשות  התעשייה
תעודות הוקרה הוענקו למפעלי מתכת בטקס הענקת מלגות לתלמידים בתוכנית טו"ב
התאחדות התעשיינים העניקה זו השנה השנייה, מלגות בסך 1,800ש"ח ל-12 תלמידים ותלמידות בוגרי י"ב מרשת אורט ועמל. בנוסף, הוענקו השנה 5 תעודות הוקרה לחמש חברות בולטות שהשקיעו בצורה יוצאת דופן לקידום החינוך הטכנולוגי, ובאימוץ בתי ספר בתוכנית טו"ב.
לידיעה המלאה

סקר

חרם של הרשות הפלשתינית על מוצרים ישראליים המיוצרים באזורי ההתנחלויות

חדשות כלכלה

מה השתנה בשכר בתקופה האחרונה? הזדמנות פז לדעת
לפני כולם

הרבעון הראשון של שנת 2010 מראה על התאוששות וצמיחה קלה בתעשייה בכלל, ובענף המתכת בפרט. שחיקת השכר ומחסור בעובדים נשארו עדיין הבעיה העיקרית של הענף.
לידיעה המלאה

עדכון ההסדרה בנושא ייצור חשמל, באמצעות מערכת פוטו-וולטאית

ועדת האנרגיה בהתאחדות התעשיינים תומכת במתן תמריצים למתקנים PV, על מנת להאיץ את הפעילות בשוק האנרגיה הסולרית, לעודד התפתחות של תעשייה מקומית נלווית לשוק זה, לעודד ייצור חשמל "נקי" ולסייע בהפחתת הפליטות.
לידיעה המלאה

זרקור לחדשנות

פיתוח חדשני בתחום השילוט – EcoSign מבית פולקובסקי
מערכת השילוט החדשנית EcoSign חוסכת כ-95% (!) מצריכת החשמל, בהשוואה לשלטי פלורוסנט רגילים. לאחרונה החלה חברת פולקובסקי בשיווק המערכת לחו"ל.
לידיעה המלאה

חדשות סחר חוץ

הצעת חוק היטלי סחר (תיקון)

משרד התמ"ת הוציא לאחרונה תזכיר חוק לתיקון חוק ההיצף שעיקרו: הוספת הצורך באישור מנכ"ל התמ"ת להחלטת הממונה על היטלי סחר והוספת הצורך בהתייעצות עם יו"ר הוועדה המייעצת לפני החלטת הממונה על היטלי סחר להורות על הפקדת ערובה זמנית בהיטל היצף. רצ"ב נייר עמדה של התאחדות התעשיינים בנוגע לסעיפים 1 ו-2 בתיקון המוצע לחוק.
לידיעה המלאה

מצרים: היטל יצוא על פסולת פח דחוסה

במענה לדרישת מפעלי הברזל ופסולת הברזל, להגביר את המודעות למיחזור ברזל בשוק המקומי, הודיע המשרד לתעשייה וסחר חוץ בממשלת מצרים על הטלת היטל יצוא בסך 500 לירות מצריות (91.5 דולר) על פסולת קופסאות פח דחוסה.
לידיעה המלאה

הארכת תוקף מעמד "יצואן מאושר" לאיחוד האירופי

"יצואן מאושר" הוא זה שעומד בתנאי המכס של המדינה המייצאת, ורשאי להצהיר הצהרה בלתי מוגבלת EUR-1 או EUR-MED על סחורה המיוצאת לאיחוד האירופי. רצ"ב טופס הבקשה והנוהל.
לטופס הבקשה והנוהל

הזדמנויות עסקיות

 

 

הכשרות מסובסדות

 

 

הצטרפו לאיגוד
 
 
 
מרכז הזדמנויות עסקיות
מפגש בחברת החשמל בנושא הפחתת פליטות בתחנות הכוח הפחמיות
מטרת המפגש, יצירת חשיפה והשמת דגש בשילוב התעשייה הישראלית בפרויקט הדגל של חברת החשמל. בכנס השתתפו יותר מ-130 מפעלים יצרניים, ומספר קטן של חברות הנדסה שמלוות את הפרויקט. מרכז הזדמנויות עסקיות, בשיתוף חברת החשמל והרשפ"ת, איחדו כוחות וארגנו את המפגש ביד רמה.
לידיעה המלאה
 
פורום עיבוד שבבי
כנס עיבוד שבבי - מגמות והתפתחויות בתחום הרכש לאור השינויים בשוק העולמי
הכנס הפגיש את מפעלי העיבוד השבבי (CNC) עם מנהלי הרכש וספקי העבודה המרכזיים בתעשייה. את הכנס פתח יהודה היימן -סמנכ"ל התאחדות ומנהל איגוד המתכת, בסקירה קצרה על פעילות ההתאחדות והאיגוד. כן השתתפו בכנס דורון רותם, אלי שטייר, אודי שביט, איתן קופלר, מאיר לוי ועופר הלגוע.
לידיעה המלאה
 
פורום יצרניות לתעשיית הרכב
יום עיון בנושא 'תכנון מתקדם לאיכות המוצר' (APQP)
 יום העיון התקיים במסגרת שת"פ בין פורום יצרניות לתעשיית הרכב וחברת ג'נרל מוטורס, ובחסות ג'נרל מוטורס ישראל, והשתתפו בו 32 נציגים מכלל החברות בפורום. מטרת יום העיון להבהיר למנהלי איכות של המפעלים המשתתפים את מלוא המשמעות של תהליך APQP.
לידיעה המלאה
מפגש ועדת איכות פורום יצרניות לתעשיית הרכב
 

את המפגש, שהתקיים במפעל "תעשיות מבלטים אנגלנדר יוסף" בקיסריה, פתח דורון מורן, מנהל שיווק בינ"ל של המפעל. לאחר סיור במחלקות המפעל ניתנה הרצאה על ידי מר הווארד אטקינס בנושאי ISO/TS. אמון ורטהיים, יו"ר ועדת איכות, סיכם את המפגש והודה למארחים על האירוח החם.
לידיעה המלאה

מפגש פורום יצרניות לתעשיית הרכב עם לשכת סחר ישראל יפן
 המפגש דן במציאת דרכים לקידום שיתוף הפעולה בין תעשיית הרכב
 הישראלית ליצרני OEM ו-1 TIR ביפן. חברי פורום הרכב קיבלו הסבר על מאפייני השוק היפני, בייחוד בנושא יצירת שת"פ / חדירה לשוק היפני.
לידיעה המלאה
סיכום ישיבת ועדת הנדסה ופיתוח ב IMC יציקות
 את הישיבה פתחו מר גלעד ויצמן ומר אליעזר יפה, ממפעל IMC יציקות, במצגת על המפעל. בהמשך הרצה פרופ' אלי אגיון, מהמחלקה להנדסת חומרים באוניברסיטת בן גוריון, על "מגמות עתידיות בתעשיית הרכב העולמית". המפגש הסתיים בסיור במפעל IMC יציקות החדש.
לידיעה המלאה
 
צבע, ציפויים, קורוזיה, דבקים וחומרי אטימה, ריתוך
הכנס השני של חומרים ותהליכים 2010
 
בכנס, שארגן איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית, בשיתוף חברת מירב דסקלו הפקות, השתתפו קרוב ל-500 איש כולל 33 מציגים ונותני חסות. הכנס עסק בתחומים של צבע, ציפויים, קורוזיה ריתוך, דבקים וחומרי אטימה.
לידיעה המלאה

פורום יצרני לוחות חשמל
פגישה עם נציב כבאות אש והצלה ראשי בנושא הצבת מערכות כיבוי אש בתוך לוח החשמל
 זה מספר חודשים מנהל פורום יצרני לוחות חשמל מאבק עיקש מול כיבוי אש בנושא. בפגישה שנערכה ב-6 ביוני במשרדו של רב טפסר אפרים מערבי, מפקד תחנת כיבוי אש גבעתיים ויו"ר הוועדה למיסוד מניעת דליקות בלוח החשמל, סוכם כי הפורום יכין נייר ובו יסקור את עמדתו.
לידיעה המלאה
 
פורום דור ההמשך
סיור במועצה אזורית בני שמעון
 בסיור, כאורחי של המועצה האזורית בני שמעון, התרשמו חברי פורום דור ההמשך כי משהו סוף סוף מתחיל לזוז בנגב, וכי יש תנופה של פיתוח ביישובים, השקעה גדולה בתשתיות ואזורי תעשיה חדשים נבנים.
לידיעה המלאה
סיור במפעל טבע ירושלים
 

בסיור השתתפו 40 חברי פורום דור ההמשך. חיים הורוביץ, סמנכ"ל בכיר בחברה, ובנו של נשיא טבע לשעבר - אלי הורוביץ, הרצה בפני חברי הפורום על חברת טבע, אחת מ-15 חברות הגנריקה הגדולות והמובילות בעולם.
לידיעה המלאה

 
פורום יצרני אלומיניום
סיור נציגי הפורום במכס שער אפריים
  במפגש, בין אנשי מכס שער אפרים לפורום האלומיניום באיגוד המתכת ניתנה סקירה על פעילות המעברים באיו"ש וכן על היקף ושיטות העבודה במעברים. כן נסקרו שיטת ההתחשבנות מול הרשות הפלשתינית בנושא חשבוניות מע"מ (חשבונית P וחשבוניות I) ותוכניות עתידיות לפיתוח המעבר ולהכפלתו.
לידיעה המלאה
 
אנרגיות ירוקות 
מפגש משלחת אנרגיות ירוקות בהתאחדות
 
במפגש, שמטרתו למפות את האנרגיות ירוקות במדינת ישראל,  ולהגדיר את צרכי ההכשרה, הועלו הסיבות המקטינות את התמריץ לעבור לאנרגיות מתחדשות: מחסור משאבים כמו נפט, פחם, אנרגיית מים, ישראל מבודדת מבחינת משק האנרגיה באזור, מיזוג אוויר צורך כ-1/3 מצריכת החשמל בקיץ ועוד.
לידיעה המלאה
הקמת פרויקט בילטרלי ישראל-גרמניה בנושא טכנולגיות ירוקות
 

במסגרת שיתוף הפעולה בין אגף בכיר להכשרה ולפיתוח כוח אדם שבמשרד התמ"ת ובין המשרד הפדראלי לחינוך ומחקר  (BMBF) של גרמניה, ובאמצעות חברת  InWent גרמניה,
הוקם צוות לפרויקט בילטרלי ישראל-גרמניה בנושא טכנולוגיות ירוקות ( Green Technonlogy).לצוות שותף גם יהודה הימן, מנהל איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית.
לידיעה המלאה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מיקרומרקט | שמעון התרסי 20 | תל אביב | 62492 | Israel


על מנת להסיר את עצמך מרשימת התפוצה לחץ/י כאן