תערוכות בחו"ל

International Manufacturing Technologies Fair

מקום: טורקיה
מועד: 4-7 בספטמבר 2003

EMO MILANO 2003

מקום: במילנו, איטליה
מועד: 21-28 באוקטובר
נושאים: מכונות, רובוטיקה ואוטומציה
אחד ממקדמי הארוע הוא:
CECIMO - European Committee for Co-operation of the Machine Tool Industries

המידעונים הקודמים:

מידעון 8
מידעון 7
מידעון 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הקש כאן לצפייה במידעון בדף נפרד

יוני 2003

 

 

משרד התמ"ת יפעל לאכוף חובת הרכש

במשרד התמ"ת פועלים למצוא דרך לאכוף את חובת הרכש מהתעשייה המקומית. הדבר ייעשה באמצעות התקשרויות ממשלתיות בזיכיון (BOT ו- PFI ) - גם ללא השלמת החקיקה. כך ציין מר רענן דינור, מנכ"ל המשרד, במפגש עם הנהלת האיגוד תעשיות המתכת והחשמל ב- 26/5/03.
במפגש התייחס דינור לסוגיות העומדות על סדר היום של התעשייה בתחומי כוח אדם, עובדים זרים, אי אכיפה של תקנים והכרזה על רשמיות תקנים, חוק חובת המכרזים, אכיפה וניצול רחב של רכש גומלין, נזקי השביתות, קרן השיווק לחו"ל ועוד. לעיקרי הדברים לחץ כאן.

 
השר אולמרט יתגייס לסייע לתעשיות הביטחוניות

בפגישה שקיים באחרונה עם נציגי פורום קשרי תעשייה עם משרד הביטחון של התאחדות אמר השר, שיש להעדיף את מוצרי התעשיות הביטחוניות המקומיות על פני יצרנים מחו"ל. השר מתכוון להסביר לממשלה כי קיצוץ הרכש השקלי משמעותו פגיעה בייצוא הענף והגדלת האבטלה. לכתבה המלאה לחץ כאן.
תעשיינים המעוניינים להיות פעילים בפורום התעשיות הביטחונית מוזמנים לפנות לדן קרן.

   

מכירות ענף המתכת והחשמל עלו בכ-5% ברבעון הראשון של 2003

זאת בהשוואה לנתוני הרבעון הראשון של 2002. המכירות הסתכמו בכ-12 מיליארד שקלים. הגידול במכירות נובע מגידול משמעותי ביצוא הענף. לדוח המלא לחץ כאן.


10% מהמפעלים המנוהלים בידי תעשיינים צעירים מעבירים ייצור לחו"ל

כ-40% נוספים בוחנים אתרים פוטנציאליים לשם כך - כך מסר יריב ברוש, יו"ר פורום דור ההמשך בהתאחדות התעשיינים. הנתונים עלו בסקר שנערך באחרונה בקרב עשרות חברי הפורום באמצעות חברת "מותגים". לכתבה המלאה לחץ כאן.


רוצים להצליח באירופה?

ה-IRC הוא הרשת המובילה באירופה למידע ולקידום שיווקי על בסיס שיתופי פעולה טכנולוגיים. הפרויקט הוא יוזמה של נציבות האיחוד האירופי, ומיועד בעיקר לחברות קטנות ובינוניות. מרכזי IRC משמשים כערוץ לחשיפה ולחדירה שיווקית למדינות האיחוד, ומאוישים במומחים בעלי ידע רב בתחומים הטכנולוגיים הישימים באזור שלהם. לחצו כאן לקריאת סיפורים של חברות שהצליחו.
איש הקשר ל-IRC בהתאחדות הוא שמואל זיסמן, 03-5198719.

מפגש פורום תעשיות המים

פורום תעשיות המים יתכנס ביום ד', 9 ביולי 2003 למפגש שיעסוק בשני נושאים: מתקן התפלת מי ים במפרץ חיפה ושיתוף פעולה בתחום היצוא. לפרטים נוספים לחץ כאן.
להצטרפות לפורום ולקבלת מידע על פעילותו השוטפת אפשר לפנות להלל גייגר (03-5198843)


יום עיון: שיטת קייזן לשיפור היתרון התחרותי של ספקי מנה"ר

מנהל הרכש של משרד הביטחון (מנה"ר) מעוניין לקדם את כושר התחרות של ספקיו ולהביא לשוק מוצר איכותי, בזמן ובעלות נמוכה. לשם כך הוא יוזם ומסייע בהטמעת מתודולוגיית קייזן בישראל - בשיתוף עם חברת Prat & Whitney, איגוד תעשיות המתכת והחשמל ומכון התקנים.
מתודולוגיית קייזן, שיושמה בהצלחה בארגונים מובילים בעולם ובישראל, מניבה שיפורים משמעותיים תוך זמן קצר ובעלויות נמוכות. היא מאפשרת קיצור זמני ייצור, הגדלת מכירות, ייצור כלכלי של "סדרות קטנות", הפחתת עלויות ושיפור מתמיד כחלק מתפיסת "תהליך רזה" (Lean thinking).
השיטה מוכרת על ידי משרד התמ"ת כראויה לסיוע במסגרת הפרויקט לניהול איכות בתעשייה.
הנכם מוזמנים ליום עיון בנושא הטמעת מתודולוגיית קייזן, שיתקיים ב-23 ביוני 2003 בבית ההארחה בשפיים. יום העיון יתמקד בהצגת השיטה ויישומיה.

 


 

פורום השיווק יוצא לשטח

דרור אלוני, מנהל השיווק של מסנני א.ל., יארח את פורום השיווק במפעל החברה באשדוד. הסיור יתקיים ב-3 ביולי, 2003 בשעה 14:00-16:00. לחץ להורדת תוכנית הביקור וטופס הרשמה.
להצטרפות לפורום ולקבלת מידע על פעילותו השוטפת נא ליצור קשר עם דן קרן, טל' 03-5198869

 

 

 

אתר בית חדש לאיגוד היוצקים

האתר, שכתובתו www.ifo.org.il, נועד לשמש במה לחשיפת בתי היציקה הפועלים בישראל בפני לקוחות פוטנציאליים בארץ ובחו"ל. האתר כולל קישוריות לאתרי הבית של חברי איגוד היוצקים, וכן מנוע חיפוש שבאמצעותו ניתן לאתר בתי יציקה ישראליים מובילים בתחומם על פי סיווג חומרי הגלם והסגסוגות, טכנולוגיות היציקה ושוקי היעד.
לפרטים נוספים על איגוד היוצקים ולהצטרפות לאתר אפשר לפנות לעוזי מדרכי, מהנדס האיגוד (03-5198835).

 

 


 

חדש: מרכז הזדמנויות עסקיות יוקם באיגוד

המרכז, שעל הקמתו הוחלט באחרונה, נועד לאסוף ולרכז הזדמנויות עסקיות ממגוון מקורות ולהעבירן לידיעת תעשיינים באיגוד, תוך דגש על העברת המידע הרלוונטי לכל מפעל.
את המרכז תפתח ותפעיל חברת "אביב – ניהול, הנדסה ומערכות מידע" בשיתוף צוות האיגוד. באחרונה הושלם שלב איפיון המרכז, שבמהלכו נפגש הצוות עם תעשיינים ועם ארגונים רלוונטיים ומיפה כ-60 מקורות מידע.
לפרטים נוספים נא לפנות להלל גייגר (טל' 03-5198843).

 

 

 


הנספחים הכלכליים של בריטניה וצרפת לשירותכם

צוות האיגוד נפגש עם ברי גרוסמן, סגן הנספח הכלכלי הבריטי בישראל, ועם אנני כהן מהנספחות הכלכלית הצרפתית. גרוסמן וכהן הציעו את עזרתם וקשריהם ביצירה ובפיתוח של קשרי מסחר ושיתופי פעולה מסחריים, תעשייתיים וטכנולוגיים עם חברות בריטיות וצרפתיות.
לפרטים נוספים נא לפנות להלל גייגר (טל' 03-5198843).