המידעונים הקודמים:

14
 

איגוד המתכת והחשמל מאחל לחבריו חג פסח שמח!

גיליון 15, מרס 2004
 

 

 


יהודה היימן: "שנת 2004 יכולה להיות שנת מפנה לתעשיית המתכת והחשמל, לאחר השפל שאליו הגיעה בשנת 2003"

לדברי היימן הפתרון לסבלה של הכלכלה היא קליטת מאות עובדים מקצועיים למפעלי התעשייה. הוא קורא למשרד התמ"ת לפעול להכשרת עובדים מקצועיים, כגון כווני CNC, מסגרים, רתכים ועוד. עוד אומר היימן כי הממשלה צריכה לעשות מאמצים ולהציל את הכלכלה בכך שתפעל בדחיפות ליישום ההשקעות בתשתיות מקומיות של מפעלים שחדלו לייצא ונמצאים בסכנת סגירה, ולהשקיע בתשתיות בתחום האנרגיה, המים, התחבורה והביטחון.


ירידה במכירות ב-2003, צפי להתאוששות מתונה ב-2004

מכירות ענף המתכת והחשמל הסתכמו ב-44.5 מיליארד ₪, ירידה של כ-2%. התאוששות ועלייה מתונה צפויות בתחילת ‏2004.המכירות לשוק המקומי ירדו ב-2003 בשיעור של 2% והסתכמו ב27.5 מיליארד ₪. ירידה של 2% נרשמה גם ביצוא הענף, אם כי ביצוא כלי הרכב וביצוא מכונות וציוד נרשמה עלייה של 1%-4%.
בהמשך למגמה כללית הנמשכת בענף מאז 1999, גם בשנת 2003 היתה ירידה במספר המועסקים בענף המתכת והחשמל בכ-3,000 מועסקים, והסתכם ב-87,000 עובדים (מספר המועסקים בסוף שנת 2002 היה 90,000 עובדים).


מינוי תעשיינים לוועדות תקינה

איגוד תעשיות המתכת, החשמל והתשתיות משלים בימים אלה מינוי נציגים מטעם התעשייה לכמה ועדות תקינה.
המעוניינים להשתתף בפעילות הציבורית ולייצג את התעשייה באחת מהוועדות האלה מוזמנים לפנות אל מהנדס האיגוד, עוזי מרדכי (טל' 03-5198835).


חיילים משוחררים ישולבו בתעשייה האזרחית

צה"ל מצמצם את מערך משרתי הקבע ומשחרר מהשירות הצבאי גם חיילים בעלי הכשרה מקצועית שרכשו ידע וניסיון רב בתחום עיסוקם. לשם כך הקים אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל (אט"ל) מערך סיוע, המנוהל בידי "פורום ידידי אט"ל", שמטרתו לעזור לחיילים ולנגדים המשתחררים, ולסייע בקליטתם במסגרות האזרחיות.

מנכ"לים ומנהלי כוח האדם בחברות שבהן יש צורך בכוח עבודה מקצועי, עם ניסיון ומוסר עבודה, מתבקשים לפנות לפורום שיבחר מתוך מאגר המשתחררים את העובדים המתאימים לדרישותיהם.
לפרטים נוספים נא לפנות לאורי קרטיס, טל' 03-5198834, פקס 03-5103152מפגש ספקים עם "בומברדייה" - ספקית קרונות רכבת דו קומתיים לרכבת ישראל - 28 במרס

מטרת המפגש לקרב את התעשייה הישראלית וספקים פוטנציאליים אל חברת התחבורה הבינלאומית, ולסייע לבומברדייה לממש את התחייבויותיה לרכש גומלין בישראל, בגין רכישות של רכבת ישראל שבוצעו במשך השנים האחרונות.

במסגרת המפגש, יציג יוסי דסקל, מנכ"ל "בומרבדייה ישראל" הזדמנויות עסקיות לתעשייה הישראלית. החברה מעוניינת להכיר ספקים ישראלים בתחומים האלה:
עבודות מתכת: בניית מדרגות, בניית מעקות, תאים לאחסון מזוודות, דוודים (דלק, שמן, מים), מנשאים לארונות חשמל, קופסאות למצברים
יציקות: באפרים (בולמי זעזועים), פגושים
עיבוד שבבי: מגוון עבודות לרכבת, עיבוד שבבי תעופתי
הרכבה: תיבות הילוכים, מכלולי גלגלים
חשמל ואלקטרוניקה: פאנל נהגים, מגוון פאנלים, לוחות חשמל, ציוד לבדיקת תקלות, כבלים
ובנוסף: מגוון עבודות מתכת אלומינים וזכוכית ויצרני צבעים.


הכנס השנתי הרביעי של תעשיות הרכב בישראל -31 במרס

ארגון תעשיות הרכב, הפועל במסגרת האיגוד, יקיים ביום ד' 31 במרס, במלון דן פנורמה בתל אביב את הכנס השנתי הרביעי של תעשיות הרכב בישראל. האירוע יתקיים בחסות החברות UMI ו-GM-UMIT.
הכנס יעסוק בחדשנות טכנולוגית בתחום האוטומוטיב ויוצגו בו היבטים רבים של חדשנות, לרבות הזדמנויות עסקיות במטרה לסייע לתעשייה המקומית להשתלב במעגל הספקים של תעשייה חובקת עולם זו.
לפרטים נוספים נא לפנות לעוזי מרדכי, מהנדס האיגוד בטלפון 03-5198835.


פורום דור ההמשך:
מפגש עם ח"כ אהוד רצאבי – 21 באפריל

חשיבות רבה לקיומם של מפגשים בין תעשיינים לחברי הכנסת, ובעיקר עם אלה העוסקים בתפקידים הנוגעים לפעילות התעשייה.
בפעילות של אגף הכלכלה עם חבר הכנסת רצאבי הוצגה עמדת ההתאחדות בנוגע לחוק לעידוד השקעות הון וסוגיות בנושא מחקר ופיתוח (מו"פ). בפגישה זו אנו נציג נושאים המעסיקים בימים אלו את המפעלים.
אישורי השתתפות נא להעביר למזכירות הפורום: טל' 03-5198871, פקס 03-5103152