הנכם מוזמנים לעיין במכרזים של חברת החשמל:

1. מכרז 947376
3-phase active & reactive time of use static meter for high voltage consumers.
מועד אחרון להגשת הצעות 27/4/03

2. רובוט ריתוך (959286). מועד אחרון להגשת הצעות 27/4/03

לפרטים נוספים נא לפנות לדן קרן, טל' 03-5198869

תערוכות בחו"ל

International Manufacturing Technologies Fair

מקום: טורקיה
מועד: 4-7 בספטמבר 2003

EMO MILANO 2003

מקום: במילנו, איטליה
מועד: 21-28 באוקטובר
נושאים: מכונות, רובוטיקה ואוטומציה
אחד ממקדמי הארוע הוא:
CECIMO - European Committee for Co-operation of the Machine Tool Industries

המידעונים הקודמים:

מידעון 8
מידעון 7
מידעון 6

 

 

 

הקש כאן לצפייה במידעון בדף נפרד

אפריל 2003

 

 

רכבת ישראל: הניו דיל נכנס להילוך מהיר

היקף ההשקעות הצפוי במסגרת תוכנית ה"ניו-דיל פלוס" ב-12 השנים הקרובות מגיע ל-35 מיליארד שקלים (3 מיליארד שקלים בשנה בממוצע). את הדברים אמר מנכ"ל רכבת ישראל, יוסי שניר, בפני עשרות תעשיינים ביום עיון בנושא שיתוף הפעולה בין התעשייה לרכבת ישראל, שהתקיים החודש באיגוד.
התוכנית גובשה בדצמבר 2002 לשם האצת פיתוח רשת רכבות הנוסעים. במסגרתה מתכננת רכבת ישראל להשקיע בציוד, בתשתיות, בתחזוקה ובחישמול רשת הרכבות. בתחומים אלה יש הרבה מקום להשתלבות התעשייה הישראלית – בעיקר במסגרת רכש גומלין.

 


פורום דור ההמשך למען החיייל

פורום דור ההמשך שבהתאחדות התעשיינים החליט לסייע לחיילים ביחידות לוחמות הסובלים ממצוקה כלכלית. תרומות שייאספו מתעשיינים יומרו לתלושים לרכישת מזון, שיחולקו באמצעות המגדי"ם לחיילים במצוקה המשרתים ביחידות השדה.
את התרומות ניתן להעביר באמצעות שיק, או ישירות לחשבון התאחדות התעשיינים שבבנק הבינלאומי הראשון סניף 057 שמספרו 409-200034 (בציון מטרת התשלומים). אנו נדאג שקרן "לבי" תעביר אישור תרומה לצורך זיכוי במס.
לפרטים נוספים נא לפנות לאורי קרטיס, טל' 03-5198834 נייד 056-701834.

בכבוד רב,
יריב ברוש
יו"ר פורום דור ההמשך 

 

משהב"ט מחדש את הרכש מהתעשיות הישראליות

משרד הביטחון נערך בימים אלה לחדש את תכנוני ההצטיידות מהתעשיות הישראלית, לאחר שבחודש ינואר עצר את מרבית הזמנות הרכש מהתעשייה עקב היעדר מקורות מימון שקליים. בעיות המימון נבעו מהפער הגדול שנוצר בין תקציב המשרד לשנת 2002 לזה של שנת 2003, ומהצורך לשמר את רמת הכוננות של צה"ל. פערים אלה נסגרו באחרונה.
צוות האיגוד פועל כל העת למנוע את הקיצוץ בתקציב הרכש מהתעשייה. תעשיינים המעוניינים לסייע בעתיד בפעילות ציבורית בנושא התעשיות הביטחוניות או מעוניינים לקבל ריכוז שבועי של מכרזי משהב"ט מוזמנים לפנות לדן קרן, טל' 03-5198869


חדש: מרכז הזדמנויות עסקיות יוקם באיגוד

המרכז, שעל הקמתו הוחלט באחרונה, נועד לאסוף ולרכז הזדמנויות עסקיות ממגוון מקורות ולהעבירן לידיעת תעשיינים באיגוד. המרכז נועד להיות צינור מקשר בין היצע של פרוייקטים והזדמנויות עסקיות - ממכרזים גלויים, מפרוייקטים בחברות מובילות במשק, מפרוייקטים לאומיים, ממאגרי מידע מקומיים ובינלאומיים ומחיפושים ממוקדים - ובין יכולות הייצור של התעשיינים.
את המרכז תפתח ותפעיל חברת "אביב – ניהול, הנדסה ומערכות מידע" בשיתוף צוות האיגוד. במהלך השבועות הקרובים נאפיין את המרכז ואת אופן הפעלתו על פי צרכי המפעלים ויכולותיהם ועל פי מקורות המידע שעליהם יתבסס המרכז.
לפרטים נוספים נא לפנות להלל גייגר (טל' 03-5198843).


סגן הנספח הכלכלי הבריטי לשירותכם

צוות איגוד המתכת והחשמל נפגש עם מר ברי גרוסמן, סגן הנספח הכלכלי הבריטי בישראל. בפגישה סקר גרוסמן את פעילות הנספחות הכלכלית תוך התמקדות בנושאי ייזום משלחות תעשיינים, קרן המחקר של הנספחות (קרן Britec) ואפשרויות לשיתופי פעולה תעשייתיים בין תעשיינים ישראלים ובריטיים.
גרוסמן הציע את עזרתו וקשריו ביצירה ובפיתוח של קשרי מסחר ושיתופי פעולה עם חברות בריטיות. למידע נוסף אנא פנו להלל גייגר, טל' 03-5198843

 

מנהל בכיר בפורד ירצה בכנס השנתי של תעשיות הרכב – 1 במאי 2003

ד"ר Jonathan Kisenyi, מנהל היישום הטכנולוגי בחברת פורד (אירופה), יהיה האורח המרכזי בכנס. הוא ירצה על טכנולוגיות עתידיות בתעשיית הרכב העולמית. בכנס יושם דגש על היערכות להתאמת מערכת האיכות של המפעלים לדרישות התקן ISO/TS 16949, שיחליף את תקן QS 9000. לפרטים נוספים לחץ כאן.